Magia Wizualizacji, magia koncentracji – Wiedza ogólna oraz przydatne wiadomości.

Cześć
 
Dzisiaj znowu przychodzę do was z trochę inną formą postu.
 

Magia wizualizacji.

 
Zapewne każdy z was słyszał, gdzieś o wizualizacji. Czym właściwie jest ta wizualizacja i dlaczego jest taka ważna?
 
Wizualizacja to nasza zdolność do wyobrażania sobie celu konsekwentnie i bez przerwy.
Wizualizacja więc pomaga nam osiągnąć określony cel, poprzez wyobrażanie sobie danej rzeczy, wpływamy na nasz mózg, który uruchamia nasze zdolności do osiągnięcia danego celu.
W dzisiejszym świecie dużo słyszy się o wizualizacji, głównie dlatego, że jej skuteczność jest potwierdzona badaniami. Nie jest to więc tylko jedna z praktyk magicznych, ale również praktyka, która ma realny wpływ na nasze życie.
 
 
 
Wiele trenerów i osób związanych z motywacją, wyznają, że ich podopieczni są lepiej zmotywowani, kiedy w ich treningu, jest również wprowadzony seans wizualizacji. Dlaczego tak się dzieje? Nasz organizm wiele lepiej działa, kiedy mamy świadomość, że jesteśmy w stanie wygrać, osiągnąć dany cel, być w czymś lepszym.
 
 
Jeśli chcemy osiągnąć dane cele, powinniśmy znaleźć czas na wizualizację, zaprzyjaźnić się z nią i sprawić by stała się naszą codziennością.
 

Wizualizacja w Magi.

 
Magia jak, już sami zapewne zauważyliście, w dużej mierze opiera się właśnie na wizualizacji. Dzieje się tak, dlatego, że to my jako istotny ludzkie posiadamy moc, która przekazujemy na dane przedmioty, osoby, rzeczy, wyobrażenia. Dzięki temu nadajemy im konkretny znany tylko nam cel, w tym przypadku wizualizacja pomaga nam jeszcze lepiej osiągnąć konkretny cel.
 
 
 
 

Żeby jednak wizualizacja spełniała swoje zadania i wspomagała nasze magiczne ja, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

 1. Wizualizować można wszystko i wszędzie.
 2. Wizualizacja powinna być dłuższa niż chwilowe pomyślenie o czymś.
 3. Najlepszym sposobem wizualizacji, jest wyobrażenie sobie, konkretnej rzeczy, osoby, sprawy.
 4. Wizualizacja ma na celu pomóc ci osiągnąć daną rzecz, a nie przywołać do ciebie coś.
 5. Wizualizacją są również myśli, które wysyłamy do świata.
 6. Poświęć moment z każdego dnia na wizualizację.
Jak widzicie wizualizacją, ma wielką moc sprawczą, właśnie dlatego magowie, czarownice używają jej w swoich rytuałach. Wizualizacja pomaga im złączyć się ze swoim ja i z wszechświatem, dzięki temu uczą się jak być lepszą wersją siebie.
 

Koncentracja magiczna.

 
Koncentracja magiczna to umiejętności odpowiedniego nakierowania swoimi myślami, by osiągnąć założony cel (zazwyczaj cel ten jest osiągalny od razu).
Koncentracja w magi jest bardzo ważna, nieodpowiednie zaklęcia, klątwą, mikstura i już jest problem. Nie bez powodu zawsze piszę wam przy różnych rytuałach, że najlepiej jest odprawiać je w zacisznym miejscu. Ma to właśnie związek z koncentracją, a właściwie z jej brakiem. Brak koncentracji może sprawić, że nasza energia zostanie nakierowana w niewłaściwy sposób, co spowoduje skutku uboczne.

Jak więc dbać o koncentracje magiczną:

 
 • Wykonywać rytuały, zawsze będąc oczyszczonym z negatywnych emocji.
 • Zadbać o swoją koncentrację ćwicząc ją.
 • Zadbać o odpowiednią dietę.
 • Koncentrować się podczas rytuałów, na konkretnym celu.
 
Nie jest to jednak jedyne działanie koncentracji, jakie możemy zobaczyć w magii.
Koncentaracja w magii może również spełniać funkcję pomocniczą, wzmacniać moc i sprawiać szybsze osiągnięcie konkretnego celu.
Ma to związek z tym że wiele czarownic i magów używa koncentracji, jako dodatkowego źródła energii.
 
Na czym to polega?
 
Głównym założeniem takiego działania, jest możliwość zwiększenia energii magicznej, którą nakierujemy na dany cel. By w ogóle taka moc i energia miały rację bytu, czarownicy i magowie, albo zbierają się razem i odprawiają rytuał w tej konkretnej i intencji, albo ze swojego zacisza przesyłają energię swoją na poczet konkretnej osoby, by zwiększyć jej energię magiczną.
 
Dzięki takiemu działaniu energią kumuluje się, sprawia to, że nasza intencja, rytuał lub inne magiczne praktyki, są mocniejsze, sprawia to, że możemy być pewni udanej praktyki magicznej.
 
 
Jak więc widzicie praktyka magiczna, ma wiele więcej wspólnego z nauką niż mogłoby się wydawać. Sam temat wizualizacji w odniesieniu do magii, nie powinien już was dziwić. Jak zapewne zauważyliście, wiele razy pisałam i będę pewnie jeszcze pisać, że magia opiera się na naszych wyobrażeniach i naszej energii. Dzięki temu możemy właśnie osiągnąć określony cel.
Mam nadzieję, że post wam się spodobał.
 
Jest to już ostatni post związany z magią żywiołów. Jeśli, któryś post odnośnie tej magi wam umknął, zawsze możecie do niego wrócić, ponieważ całość jest już omówiona na moim blogu.
 
Dzisiejszy post powstał przy pomocy takich książek jak:
 
„Dla początkujących. Twórcza Wizualizacja” autorstwa Richard Webster
„Manipulacja, perswazja czy magia?” autorstwa Sergiusz Kizińczuk.
 
Jak zwykle zachęcam do dzielenia się opiniami w komentarzach.
 
Do zobaczenia w kolejnym poście.

Ten post ma 34 komentarzy

 1. Izabela

  nie znam się dobrze na magii,ale brzmi interesująco miłego dnia

 2. AgataMan.

  Zawsze wiedziałam, ze w tej magii jest troche nauki i odwrotnie również 🙂

 3. Justyna

  Nie słyszałam o tym ale mnie zainteresował bardzo ten temat. Chyba najbardziej z wszystkich czytanych u Ciebie

 4. Gosia

  Bardzo ciekawy i intrygujący temat. Przyznam, że miło się czytało

 5. ZuzkaPisze.pl

  Ten wpis chętnie przekażę dalej, mam w rodzinie dwie osoby które interesują się magią i tematami z nią zwiazanymi.

 6. Widzę Podwójnie

  Nigdy nie praktykowałam wizualizacji, ale żyję według zasady, że dobra energia przyciąga dobre wydarzenia w życiu 🙂

 7. Donna

  Wizualizacja to wspaniały temat, lubię się w to zagłębiać. Często wizualizuję, nauczyłam się tego już jakiś czas temu i działa 😉

 8. Toksyczna kosmetyczka

  Gdyby wizualizacja faktycznie tak się sprawdzała, to nie byłabym chyba cały czas w tym samym miejscu od kilku lat.

 9. Melka blogerka

  O wizualizacji pierwszy raz usłyszałam od Agnieszki Siemianów na jej Instagramie i szczerze byłam sceptycznie nastawiona. Obecnie coraz więcej o tym słyszę, coraz więcej widzę i jestem szczerze zaintrygowana tym tematem. Pozdrawiam, Melka blogerka

 10. Martyna

  Dużo słyszałam o potężnej mocy wizualizacji, chyba muszę zacząć ją praktykować 🙂

 11. To zagadnienie mega mnie interesuje, chętnie wykorzystuję w życiu, a teraz przekazuję dzieciom. Przekonałam się, że nawet odrobina świadomej praktyki pozwala uzyskać lepsze efekty.

 12. A przy okazji, jako że mocno siedzisz w tej tematyce, może polecić kilka naprawdę wartościowych tytułów z tej dziedziny, chętnie bardziej wgryzłabym się w zagadnienia. 🙂

 13. Vademecum Mamy

  Taką wizualizacje czasem stosowałam. Pomagało mi to oswoić się że stresującymi mnie sytuacjami.

 14. beautylilly

  Wizualizacja coś pamiętam ze studiów. Zale ty bardzo fajnie i ciekawe piszesz.

 15. Angela

  Wydaje mi się,że źle wizualizujesz. Zacznij od małych rzeczy z czasem przechodząc do większych. Małymi krokami dojedziesz do celu.

 16. Angela

  W poście poleciłam dwie fajne książki, jeśli chcecie zagłębić się bardziej w temat to polecam również :

  Moc coachingu. Poznaj narzędzia rozwijające umiejętności i kompetencje autorstwa Maja Wilczyńska, Małgorzata Nowak, Jolanta Kućka, Joanna Sawicka, Katarzyna Sztajerwald

  Oraz bardzo fajny filmik na YouTube, który rozszerza tematyke, macie tutaj link: https://youtu.be/q8uHrReAlGs

  Osobiście jednak polecam zapoznać się z wszystkim źródłami, które podałam z każdego można coś wyciągnąć.

 17. Aleksandra NS Blog

  Nie wiedziałam, że jest coś takiego jak magia wizualizacji. U Ciebie zawsze można znaleźć coś fajnego 🙂

 18. zapowiedz

  Coś o tym słyszałam, natomiast prawda jest, że nie praktykuję. Chociaż może jednak… W sumie wyobrażam sobie często to, czego chce, a potem robię coś w tym kierunku i to dostaję. Może zatem robię to nieświadomie?

 19. Sikorkowe Pasje

  Często z tego korzystam planując jakiś cel, ale nie miałam świadomości że ten 'zabieg' zwany jest potocznie wizualizacją. pozdrawiam.

 20. MamaPatrzy

  Nie jest mim to temat znany ale przeczytałam z zaciekawieniem, powaznie 🙂

 21. modaizycie

  Jestem pozytywnie nastawiona do wizualizacji, bo to naprawdę pomaga. Ale przy dużych celach, na których efekty składa się wiele pojedynczych zadań, to już ciezko!

 22. MonimePL

  To chyba najczęściej ukazywana magia, która pewnie przez niejednego coacha czy specjalistę od marketingu w życiu nie byłaby nazwana magią!

 23. www.naszebabelkowo.pl

  Nie mam pojęcia o tych wszystkich magicznych praktykach. Przyjemnie się o tym czyta, ale sama chyba bym się w tym nie odnalazła.

 24. Madka roku

  Słyszałam o wizualizacji i nawet kiedyś próbowałam, ale akurat mnie nic z tego nie wyszło. Potem byłam bardzo rozczarowana, bo już się psychicznie i emocjonalnie nastawiłam.

 25. Patrycja Michalis

  Znam stosuję i się sprawda od lat! 🙂 Sztuka podświadomości i wizualizacja jest bliska memu sercu, przez nią marzenia się łatwo spełniają i przez życie idzie się łatwiej!

Dodaj komentarz